Chemický peeling – Dermatológia Bardejov

Chemický Peeling

Chemický PeelingChemický peeling je procedúra kde za pomoci chemických látok dochádza k odlúčeniu povrchových vrstiev kože a jej následnej regenerácii.

Na pleť sa štetcom nanesie ovocná kyselina a po tom, čo naruší vrchnú časť pokožky, je odborníkmi neutralizovaná. Následne sa pleť ošetrí protizápalovým krémom a procedúra je ukončená. Také jednoduché a pritom nadmieru efektívne, čo poviete?

Chemický peeling je vhodný bez rozdielu pre všetky ženy a mužov, ktorí túžia pleť omladiť, rozjasniť a oživiť. Veľmi účinný je pri akné, sťahuje rozšírené póry, rosacee, redukuje vrásky, vybieli škvrny spôsobené vekom, zmierňuje problémy s pigmantáciou, jazvami, omladzuje  a rozjasňuje pokožku, dodáva jej jemnosť, pomáha stimulovať tvorbu kolagénu a ďalších molekúl v pokožke, urýchľuje bunkovú výmenu…. Podľa hĺbky pôsobenia možno peeling rozdeliť na povrchový, stredne hlboký a hlboký.

Aj keď na trhu dostať hneď niekoľko domácich peelingov sľubujúcich viditeľný efekt, predsa len sa odporúča procedúru absolvovať v ordinácii špecializovaného lekára. Chemické peelingy sa odlišujú typom, kombináciou kyselín a ďalších látok zastúpených v roztoku, ale napríklad i dobou pôsobenia. Pre správny výber konkrétneho druhu peelingu je názor odborníka kľúčový. Treba ale počítať s tým, že ošetrené miesta budú deň – dva červené a pokožka sa môže najmä pri hĺbkových peelingoch miestami olupovať.

Chemický peeling

Chemický peeling

Po peelingu je nutná fotoprotekcia, čiže nanesenie ochranného opaľovacieho krému. Chemický peeling sa aplikuje raz za 7 – 14 dní. Jedna séria pozostáva podľa želaného efektu z 3 až 6 sedení, ďalšiu sériu je možné opakovať za tri mesiace. Zmenu však pocítite okamžite. Nie nadarmo je počas celého roka chemický peeling jednou z najvyhľadávanejších procedúr korektívnej dermatológie vôbec.

Kontakt:

Dermatologická ambulancia

Poliklinika ČK PLUS – 2.poschodie
Sv. Jakuba 33,
085 01 Bardejov

Tel.:
0948 007 808
054/472 23 99

E-mail:
poliklinikack@gmail.com